جستجو

کانفیگ Archer c60

 

تنظیمات tplink archer c60

 

 

 

روتر بیسیم تی‎‎‎پی‎‎‎لینک Archer C60


روترها را می‎‎‎توان از جمله ابزار کاربردی برای ایجاد شبکه دانست. تا چندی پیش روترهایی که تولید می‎‎‎گشتند به فناوری وایرلس مجهز نبوده و می‎‎‎بایست برای ایجاد یک شبکه حتما تمامی دستگاه‎‎‎ها به روتر وصل می‎‎‎شدند. شاید با ورود اولین اینترنت بیسیم سازندگان روتر به این نتیجه رسیدند که می‎‎‎توانند این فناوری را درون روتر نیز قرار دهند.
امروزه در منازل و ادارات کوچک و بزرگ انواع روتر به کار می‎‎‎رود که به فناوری اینترنت بیسیم مجهز هستند. شرکت تی‎‎‎پی‎‎‎لینک نیز از جمله تولید‎‎‎کنندگان روتر در بازار بوده که با تنوع در انواع روتر توانسته کارآمد‎‎‎ترین روتر را تولید نماید. روتر Archer C60 شرکت تی‎‎‎پی‎‎‎لینک جزو روترهای بیسیم با دو باند فرکانسی مجزا است که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت.

مشخصات فیزیکی


4 پورت lan که روی این روتر وجود دارد امکان اتصال دستگاه‎‎‎ها را به وسیله‎‎‎ی سیم نیز فراهم می‎‎‎کند. وزن دستگاه سبک بوده و چراغ‎‎‎های نشانگر در روی دستگاه قرار گرفته و وضعیت اتصال بیسیم و سایر پورت ها را تعیین می‎‎‎کند. نکته‎‎‎ای مهم در آنتن‎‎‎ها این است که نمی‎‎‎توان آن‎‎‎‎‎‎ها را حذف کرد و در جای خود ثابت هستند. تنها می‎‎‎توان آنتن‎‎‎ها را با زاویه‎‎‎ای معین روی دستگاه چرخاند.این پنج آنتن برای اطمینان از پوشش وای‎‎‎فای و عدم تداخل دو فرکانس استفاده می‎‎‎شود و اغلب پهنای باند را گسترش می‎‎‎دهد.

مهم‎‎‎ترین ویژگی‎‎‎ها و قابلیت‎‎‎های روتر Archer C60

- قابلیت پشتیبانی از نسل جدید اینترنت‎‎‎های  پرسرعت بیسیم سری AC

- مجهز به دو باند فرکانسی 2.4  و 5  گیگا‎‎‎هرتزی

- عملکرد نرم‎‎‎افزاری پیشرفته شبکه مهمان و کنترل والدین

- طراحی منحصربه‎‎‎فرد و نصب آسان

 

 

مجهز به دو باند فرکانسی 2.4 و 5 گیگاهرتزی

دو باند فرکانسی مجزا در روتر Archer C60 بسیاری از مشکلات ناشی از تداخل فرکانسی را از بین برده و از طرفی می‎‎‎تواند تعداد دستگاه‎‎‎های متصل در یک زمان را افزایش دهد. فرکانس 2.4 گیگا‎‎‎هرتزی با سرعت 450 مگا‎‎‎بیت بر ثانیه و فرکانس 5 گیگا‎‎‎هرتزی با سرعت 867 مگا‎‎‎بیت بر ثانیه اجرا می‎‎‎گردد. با این دو فرکانس می‎‎‎توان بسیاری از برنامه‎‎‎های سبک و سنگین را از طریق روتر اجرا کرد بدون آنکه مشکلی برای یکدیگر به وجود آورده و یا از سرعت اتصال کاسته شود.

در روتر Archer C60 همچنین 5 آنتن وجود دارد که سه آنتن فرکانس باند 2.4 گیگا‎‎‎‎هرتزی و دو آنتن آن فرکانس باند 5 گیگا‎‎‎‎هرتزی را پوشش می‎‎‎‎دهد.باند فرکانسی 2.4 گیگا‎‎‎‎هرتزی با سرعتی که بیان شد برای چک‎‎‎‎کردن ایمیل، وب‎‎‎‎گردی و حتی گوش‎‎‎‎دادن به موسیقی مناسب است. از طرفی باند فرکانسی 5 گیگا‎‎‎‎هرتزی را می‎‎‎‎توان برای سرگرمی‎‎‎‎‎‎‎‎هایی همچون بازی‎‎‎‎های آنلاین و یا دیدن ویدئو استفاده نمود.

 

 

 

1)   محل اتصال کابل اداپتور برق

2)   دکمه پاور

3)   دکمه فعالسازی/غیرفعالسازی شبکه وایرلس (بیسیم)

4)   دکمه ریست (بازگشت به تنظیمات کارخانه)

5)   پورت Wan (کابل دارای اینترنت)

6)   پورت های شبکه (برای اتصال کلاینت های سیمی)

 

برای اتصال به مودم میتوانید از دوراه استفاده نمایید:

1)   اتصال از طریق شبکه وایرلس

برای اتصال از طریق شبکه وایرلس شما باید به اکسس پوینت از طریق نام و رمز عبوری که در قسمت زیر دستگاه میباشد به ان متصل شوید و تنظیمات را انجام دهید.

2)   اتصال از طریق کابل شبکه (پیشنهاد میشود از این طریق اقدام کنید)

کابل شبکه درن جعبه اکسس پوینت ر به یکی از پورت های شبکه دستگاه متصل کنید و سر دیگر کابل را به کامپیوتر متصل کنید و تنظیمات را انجام دهید.

نحوه ورود به تنظیمات اکسس پوینت و راه اندازی سرویس اینترنت

پس از اتصال موفق به اکسس پوینت مرورگر اینترنت خود را در کامپیوتر/لبتاب خود باز کنید.

در قسمت ادرس سایت 192.168.0.1 را تایپ نمایید.(آدرس کنسول مودم)

در قسمت بعدی صفحه Tplink ظاهر میشود.

اگر برای بار اولی است که به اکسس پوینت متصل میشوید دستگاه میخواهد که رمز عبور جدیدی برای وارد شدن به تنظیمات تعین نمایید.

رمز عبور را تعین و گزینه Let’s Get Started را بزنید.

 

 

 

منوی Quick Start بصورت خودکار برای شما به نمایش در میاید.

در این قسمت شما باید منطقه زمانی خود را در موم تنظیم نمایید.(GMT +3.30 Tehran)

بر روی گزینه ی Next  کلیک کنید.

 

 

 

در این قسنت باید نحوه اتصال به اینترنت را انتخاب نمایید.(برای اتصال به سرویس های پوینت تو پوینت پارس تلکام این گزینه باید بر روی PPPoE گذاشته شود.

بر روی گزینه ی Next کلیک نمایید.

 

در این قسمت شما باید یوزرنیم و پسورد را وارد نمایید.

 

 

مرحله بعدی انجام تنظیمات وایرلس اکسس پوینت میباشد.

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم این روتز ها دارای دو باند مختلف وایرلس میباشند.

در هر قسمت شما میتوانید نام و پسورد مورد نظر را برای اتصال به مودم ست نمایید.(قسمت اول باند 2.4 و دوم باند 5)

اگر میخواهید مودم را مخفی (Hide) نمایید، از گزینه ی Hide ssid استفاده نمایید.

بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

 

 

در این قسمت از شما میخواهد تنظیماتی که انجام داده اید را یکبار برسی کنید.اگر نیاز به تغیر دارد از گزینه  Back استفاده کنید اگر میخواهید بر روی همین تنظیمات ست شود از گزینه Save  استفاده نمایید.

 

 

انجام تنظیمات مک فیلترینگ وایرلس اکسس پوینت

برای اینکار شما باید از قسمت بالای صفحه گزینه Advanced را انتخاب نمایید.

در قسمت سمت چپ گزینه ی Security را انتخاب نمایید.

سپس گزینه ی Access Control

دو روش برای محدود سازی مک ادرس های متصل به مودم در اینجا قابل تنظیم است

روش اوللیست سیاه (Black List) : در این روش شما مک ادرس دستگاهایی که نمیخواهید به مودم متصل شوند را در قسمت پایین (Devices in Blacklist) وارد میکنیدو سپس ذخیره را انجام میدهید، دستگاهی که در این لیست باشد دیگر نمیتواند به روتر متصل شود.

 

روش دوم لیست سفید (White List) :در این روش شما مک ادرس دستگاهایی که میخواهید فقط به مودم متصل شوند را در قسمت پایین (Devices in Whitelist) وارد میکنید و سپس ذخیره را انجام میدهید، دستگاهی جز دستگاهای موجود در لیست نمیتواند به روتر دسترسی داشته باشد.

راهکارهای سازمانی
مناطق تحت پوشش +ADSL2
فیلترها
Sort
display