جستجو

راهنمای تغییر پسورد وای فای

راهنمای تغییر پسورد وای فای

تغییر رمز مودم‌های HN و HW

در این راهنما تغییر رمز عبور وایرلس یا رمز وای‌فای مودم‌ آموزش داده شده است. اگرچه توضیحاتی که در این راهنما مشاهده می‌کنید به صورت خاص برای تغییر رمز وای‌فای مودم‌های زایکسل تهیه شده است، می‌تواند برای دیگر مودم‌های مشابه هم مورد استفاده قرار گیرد. برای تغییر رمز وای‌فای زایکسل ابتدا باید به پنل کنسول مودم وارد شوید. در مودم‌های زایکسل IP ورود به کنسول مودم به صورت پیش‌فرض ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است. برای ورود به کنسول مودم زایکسل یک صفحه مرورگر (Internet Explorer یا Firefox یا Chrome) را باز کنید و IP مودم یعنی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در قسمت آدرس مرورگر وارد کنید. در این مرحله برای ورود به کنسول باید نام کاربری و کلمه‌ی عبور کنسول مودم را در محل مشخص شده وارد کنید. نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض مودم‌های زایکسل admin است.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

صفحه زیر ظاهر می‌شود. در‌این مرحله برای انجام تنظیمات به صورت دستی گزینه Go to Advanced Setup را انتخاب و روی Apply کلیک کنید.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

گزینه Wireless LAN را از منوی Network انتخاب کنید. پس از باز شدن قسمت Wireless LAN به سربرگ AP وارد شوید. نام شبکه وایرلس در قسمت Network Name درج شده است. شما می‌توانید به جای ‌این نام از نام‌های دلخواه برای شبکه وایرلس خود استفاده کنید. برای تغییر پسورد وایرلس خود باید در قسمت Pre-Shared Key پسورد جدید وایرلس خود را وارد کنید. (رمز قبلی شما در قسمت Pre-Shared Key نوشته شده است.) پسورد مورد نظر حداقل باید ۸ کاراکتر و می‌تواند ترکیبی از حروف و اعداد نیز باشد. سپس روی گزینه Apply کلیک کنید.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

در صورتی که در این قسمت نوع Security گزینه WEP انتخاب شده باشد باید پسورد خود را در قسمت WEP Key تغییر دهید.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

تغییر رمز مودم‌های Del1202 و Del1312

برای تغییر رمز وای‌فای مودم‌های Del از شرکت زایکسل به پنل کنسول مودم وارد شوید. در مودم‌های زایکسل IP ورود به کنسول مودم به صورت پیش‌فرض ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است. برای ورود به کنسول مودم یک صفحه مرورگر (Internet Explorer یا Firefox یا Chrome) را باز کنید و IP مودم یعنی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را در قسمت آدرس مرورگر وارد کنید. در این مرحله برای ورود به کنسول باید نام کاربری و کلمه‌ی عبور کنسول مودم را در محل مشخص شده وارد کنید. نام کاربری و کلمه عبور پیش فرض مودم‌های زایکسل admin است.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

بعد از وارد شدن به کنسول مودم از منوی پایین صفحه در قسمت Network Setting گزینه Wireless را انتخاب کنید.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

با انتخاب گزینه وایرلس قسمت تنظیمات وایرلس برای شما باز می‌شود. در این صفحه می‌توانید در قسمت Wireless Network Name نام شبکه وایرلس و در قسمت Security Level پسورد وایرلس خود را مشاهده کنید.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

برای تغییر پسورد وایرلس باید پسورد جدید را در قسمت Pre-Shared Key وارد کنید.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

اتصال مجدد به وای فای

در صورت تغییر رمز روی مودم، اتصال شما با مودم قطع خواهد شد و باید بار دیگر به وایرلس خود متصل شوید. برای انجام این کار به صورت زیر عمل کنید. با انتخاب علامت وایرلس در نوار پایین صفحه ویندوز خود نام شبکه‌های وایرلس به شما نشان داده خواهد شد. در این قسمت نام شبکه‌های وایرلسی که در محدوده شما قابل دسترس است، نشان داده می‌شود و شما می‌توانید با انتخاب وایرلس خود به آن متصل شوید. در این مرحله باید پسورد جدید وایرلس خود را وارد کنید.

راهنمای تغییر پسورد وای فای

این پنجره در ویندوز ۸ به شکل زیر است:

راهنمای تغییر پسورد وای فای

دیدگاه خود را وارد کنید
راهکارهای سازمانی
مناطق تحت پوشش +ADSL2
فیلترها
Sort
display